Koncert k výročí republiky doplní i unikátní módní přehlídka

10.10.2018
Na slavnostní koncert pořádaný u příležitosti 100. výročí vzniku Československé republiky pozve Město Zábřeh v pátek 26. října do kulturního domu. Na setkání evokujícím atmosféru hudebních večírků první poloviny minulého století vystoupí spolu s orchestrem dámské vokální trio Sestry Havelkovy, jehož repertoár tvoří výhradně šlágry z období První republiky.

Hudební produkci doplní unikátní módní přehlídka originálního dobového oblečení. ,,Jedinečná kolekce prvorepublikových rób, doplňků a šperků pocházející z unikátní sbírky Vlaďky Dobiášové vznikala desítky let a dnes má nevyčíslitelnou historickou hodnotu," uvedl Zdeněk David z kulturního domu. ,,Některé modely mají i zajímavou historii spojenou s jejich původními majiteli, pocházejí totiž ze šatníků slavných osobností té doby," zdůraznil. Na mole tak návštěvníci uvidí například autentický oblek Svatopluka Beneše, šaty Adiny Mandlové nebo doplňky Nataši Gollové. Přehlídku doprovodí hudba z příslušného období, rovněž v původních nahrávkách.

Originálními předměty, dekoracemi a prvorepublikovými módními doplňky v podobě klobouků, pléd nebo rukaviček bude vybaven také stylový fotokoutek, který bude možné před koncertem, ale i po něm navštívit ve vestibulu kulturního domu. ,,Na návštěvníky, kteří se na koncert dostaví ve společenském oděvu s retro doplňkem, čeká welcome drink a na všechny potom ochutnávka ručně vyráběného prvorepublikového pečiva z Goldova pekařství v Příboru," popisuje další z lákadel akce Zdeněk David.

Vstupenky na slavnostní koncert k výročí republiky, na který je zvána široká veřejnost, lze zakoupit v pokladně kulturního domu za příznivou cenu od 200 Kč. Akce se koná za podpory Města Zábřeh a Olomouckého kraje.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Šumperska